Hem saat hem telefon Nubia Alpha

Hem saat hem telefon Nubia Alpha kullandık

MWC kapsamında tanıtılan ürünlerden biri olan Nubia Alpha akıllı saati kullandık. Saatin aynı zamanda telefon özelliği bulunuyor. İşte deneyimlerimizi aktardığımız özel video.Hem telefon hem akıllı saat olan üründe 5 MP kamera bulunuyor. Hem normal hem de e-SIM destekli sürümü bulunan cihaz bu sayede arama yapabiliyor.4 inçlik bir ekranı bulunan Nubia Alpha, 1 GB RAM, 8 GB depolama, 5 MP kamera, 500 mAH pil gibi özelliklere sahip. Ürün aynı zamanda IP67 sertifikasına sahip. Bu sayede 1 metre suda 30 dakikaya kadar kullanılabilen saat aktivite takibi de yapabiliyor.

Android Wear 2.1 işletim sistemi ile donatılan üründe Adreno 304 grafik işlemcisi yer alıyor. Saatin en önemli özelliği bükülebilir bir ekranının olması. Bu sayede aynen bir bileklik gibi bükülebilen Nubia Alpha, Snapdragon Wear 2100 işlemci bulunuyorNormal sürümünün fiyatının 450 Euro olduğu saat bileklik karışımı ürün Wi-Fi ve Bluetooth desteği ile geliyor. e-SIM destekli sürümün Avrupa fiyatı ise 550 Euro. Ülkemizde e-SIM desteği bulunmadığı için bu cihaz Türkiye pazarına girse bile arama yapabilen sürümünün Türkiye’de satılması şimdilik mümkün görünmüyor.

Türkiye de ki alım çılgınlığı ile bu teknolojinin ub akdar hızlı ilerilyor olması bir rastlantı tabiki ancak kesinlikle bir gerçek var ki bu alım dengesizliği yüzünden ülkemizin basına bir iş gelecek. Devlet ne kadar vergiyi arttırsa da dövz cinsi ile üretilmiş olması ve ithal olması hasebşyle ne kadar fiyatı artsada alımmlar azalmadan devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir